Tente Fiyatları ve Modelleri

Tente Fiyatları ve Modelleri

Tente fiyatları ve modelleri yaz aylarının gelmeye başlamasıyla en çok araştırılan konuların başında gelmektedir. Tente fiyatları ise seçilecek olan tente modeli, kalite, kullanım alanı ve özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Yüksek performans ve konfor sağlayan kaliteli tenteler kullanıcılarına aynı zamanda uzun ömürlü kullanım imkanı sağlamaktadır.

Günümüzde geniş bir kullanım alanına sahip olan tenteler yağmur, güneş ve kar gibi doğa olaylarına karşı koruma sağlamak amacıyla açık alanlarda tercih edilmektedir. İlk olarak ticari amaçla kullanılmaya başlayan branda tenteler günümüzde çoğunlukla ofislerde, plajlarda, kafelerde ve restoranların dış mekanlarında kullanılmaktadır.

Tente Kullanım Alanları

Hava koşullarının olumsuz etkilerinden korunmak amacıyla tercih edilen tenteler kumaş ve bez gibi farklı formlardan üretilebilmektedir. Yaşanan teknolojik gelişmelere bağlı olarak tente modelleri üzerinde de bazı yenilikler söz konusudur. Tente kullanımı, ihtiyacın yanı sıra yaşanılan alanları daha da kullanılabilir ve keyifli hale getirmek içinde kullanılabilmektedir.

Ev tipi tente modelleri yanı sıra endüstriyel tipi gölgelendirme amacıyla tente seçimi yapabilmek mümkündür. Tente kullanım alanı tente fiyatları ve modelleri üzerinde doğrudan belirleyici olan bir durumdur. Bazı tip tenteler yapı ruhsatına gerek olmadan spor tesisleri ve otel gibi yerlerde kullanılabilmektedir.

Tente Modelleri

Tente kullanım alanları teknolojide yaşanan gelişmelerle birlikte her geçen gün daha da artmaktadır. Bu bakımdan üretimi sağlanan farklı modellerdeki tenteler kullanıcılarına büyük kolaylık sağlamaktadır. Tente üretiminde kullanılan sistemler ve kumaş türleri de her tente modelinde farklılık göstermektedir.

Elle Açılır Kapanır Tenteler

Elle açılır tente

Fiziksel güçle açılıp kapanabilme özelliği taşıyan bu tenteler, tente modelleri arasında klasikler arasında yer almaktadır. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak, yağmur ve doluya karşı koruma sağlamak amacıyla üretimi sağlanan bu tenteler ihtiyaca bağlı olarak farklı ölçülerde yer alabilmektedir.

Otomatik ve motorlu olarak açılıp kapanabilme özelliğine de sahip olan bu tenteler manuel olarak açılıp kapanabilen modellerde de bulunabilmektedir. Seçenekler arasında kişiler mekana ve isteğe bağlı olarak dilediği tercihi yapabilir. Yaz ayları tente çeşitlerine talebin en fazla olduğu dönemlerdir. Bu nedenle özellikle manav, bakkal, kafe ve marketlerde bu tente modelleri ile karşılaşmak mümkündür.

Elle açılıp kapanabilir tenteler birçok yönüyle oldukça avantajlıdır. Tente fiyatları ve modelleri göz önüne bulundurulduğunda bu model tenteler diğer tentelere göre daha uygun fiyatlıdır. Bunun yanı sıra bu model tentelerin bakımı oldukça kolaydır. Elektronik arıza çıkarma gibi bir durumu olmayan tenteler bu bakımdan kullanıcılarına büyük kolaylık sağlar.

Raylı Otomatik Tente Sistemleri

Raylı otomatik tente

Özel ray sistemi kullanılarak üretilen raylı model tenteler her türlü hava olayına karşı yüksek koruma sağlar. Sistemin raylı ve otomatik olması tentelerin açılıp kapanabilmesini daha da kolay hale getirmektedir. Bu tentelerin uzaktan kumanda yardımı ile açılıp kapanabiliyor olması teknolojinin bu sistemler üzerindeki en büyük avantajlarından biridir.

Raylı sistem üzerine kurulan tentelerin kullanımı sessizdir ve çok fazla bir bakım gerektirmez. Belirli dönemlerde periyodik bakımları yapılan tenteler kaliteli malzeme ve doğru işçilik ile birlikte üretildiğinde tentelerin kullanım ömrü daha da artıyor olacaktır. Tente fiyatları ve modelleri dikkate alındığında bu tür tentelerde fiyatlar farklı kriterlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Tente Fiyatları 2023 Fiyat Listesi

Ürün İsmiÖlçü BirimiÖlçü Aralıkları En Düşük FiyatlarFiyat
Otomatik Pergola Tente12/25 M² Arası60.000,00 TL.
Mafsallı TenteMT1 MT3.000,00 TL.
Çift Açılır TenteMT1 MT7.000,00 TL.
Karpuz TenteMT1 MT4.000,00 TL.
Sabit Tente1 MT4.000,00 TL.
Bioklimatik Pergola Tente1 M²400.00 €
Kasetli Tente1 MT7.000,00 TL.
Win Tente1 MT7.000,00 TL.
Zip Perde1 MT4.000,00 TL.
Tente Motor DeğişimiAdet1 Adet10.000,00 TL.
Tente Kumaş Değişimi1MT1 MT1.300,00 TL.
Motorlu Tente Sistemi12/25 M² Arası60.000,00 TL.
Tente Fiyatları Listesi 2023

Yaşam alanlarının daha konforlu ve ergonomik olmasını sağlayan tenteler farklı firmalar tarafından farklı fiyat politikaları takip edilerek üretilip satışa sunulmaktadır. Bu bakımdan birçok amaca hitap eden farklı model tenteler fiyat bakımından değişiklik göstermektedir. Tente kumaşının kalitesi, sistemin mekanik özellikleri tente fiyatları konusunda en önemli unsurlardır.

Bunun yanı sıra açılır kapanır tente tercih edecekler bazı ayrıntılara dikkat etmesi sürecin doğru bir şekilde işlemesine doğrudan katkı sağlayacaktır. Bu bakımdan;

 • Otomatik ve manuel tente fiyat farkını ne olduğu,
 • Seçilen tente modelinin kullanım alanına uygun olup olmadığı,
 • Tente sisteminde ışıklandırma ya da ısıtma sisteminin olup olmayacağı,
 • Rüzgar ve güneş sensör talebine ihtiyacının olup olmadığı,
 • Tente kumaşının rengi, deseni ve modeli, fiyat faktörünü doğrudan etkileyen durumlardır. Tente tercih sürecinde bu unsurların tamamı göz önünde bulundurulmalıdır.

Tente sistemlerinde daha çok garantili üretim ve dayanıklılık ilk sıralarda yer almaktadır. Tentenin uzun süre kullanıma uygun üretilmesi onun maliyetlerinin de yüksek olmasında etkili olan bir durumdur. Tente fiyatları ve modelleri belirlenirken tenteler metrekare üzerinden fiyatlanmaktadır. Tentenin büyük olması üretimde kullanılacak malzemeyi arttıracağından bu da fiyatlara doğrundan yansıyacaktır.

Tente Kullanımının Sağladığı Avantajlar

Her geçen gün kendine geniş bir kullanım alanı bulan tenteler sağladığı avantajlar mekanların vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

 • Yazın güneşten kışın ise yağmur, kar gibi hava olaylarından korunmayı sağlar.
 • Yazın güneşin zararlı ışınlarına bağlı olarak mobilyaların ve malzemelerin sararmasını önler.
 • Havuz üzerinde yer alan tenteler havuzun güneşten yosun tutması ve havuza yaprak düşmesi gibi durumları önler.
 • Dışarıda dört mevsim oturma imkanı sağlar.
 • Mekanların daha şık ve güzel görünmesine yardımcı olur. Mekana estetik bir görünüm kazandırır.
 • Firmalar için reklam alanlarından biridir.

Tenteler farklı kumaşlardan farklı tasarımlarla üretilmektedir. Piyasada her ihtiyaca ve beğeniye göre tente modelini görebilmek mümkündür. Bu modeller arasında yüksek dayanıklılığa sahip tente modelleri kullanıcılarına büyük kolaylık sağlarken aynı zamanda tentenin sürekli arızalanması gibi bir durum söz konusu olmaz. Bu tür tentelerin maliyeti yüksek olsa da sağladığı avantajlar oldukça fazladır.

Tente fiyatları ve modelleri birçok firmada farklı olabilmektedir. Tente seçimine karar vermeden önce seçilecek olan tentenin kullanım alanına uygunluğunun mutlaka kontrol edilmesi gerekir. Üretiminde kalitesiz malzemenin ve işçiliğin yer aldığı tenteler her zaman hem de maliyet kaybına yol açabilecektir. Bu nedenle tente tercihinde bulunmadan önce birçok firma ile görüştükten sonra karar vermek daha doğru olacaktır.

Balkon tentesi fiyatları ne kadar?

Balkon tentesi fiyatları metresi 2.500 – 3.000 TL. arasında değişiklik göstermektedir. Yerin durumu ve istenilen kumaş türüne göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Tente fiyatları nasıl hesaplanır

Tente fiyatları m2 ve metre olarak hesaplanmaktadır. Standart modele giren tentelerde metre veya m2 hesaplanmaz.

1.101
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
İstanbul Otomatik Tente
İstanbul Otomatik Tente
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1