Bioklimatik Tente

Bioklimatik Tente

Bioklimatik tente modelleri ile mevsim ne olursa olsun dışarıda zaman geçirmenin kolaylığına ve keyfine varabilirsiniz.

Hava sıcaklıklarının artmaya başladığı dönemlerde özellikler, kendinizi dışarı atmak için daha fazla enerji sarf edersiniz. Ancak kavurucu güneş ve ani sağanak yağışlar gibi mevsimin değişken sürprizleri, bazen dışarıda zaman geçirme keyfini baltalayabilir. Biyoklimatik tente modelleri, tam da bu noktada devreye girer ve mevsimin koşulları ne olursa olsun, dışarıda geçirilecek zamanın keyfini baltalayamaz.

Caferler, restoranlarda, evlerin teras ve balkonlarında sıklıkla kullanılan biyoklimatik tente modelleri, kullanımı son derece avantajlı tenteler oldukları için son dönemlerine en popüler tente modelleri arasına girmeyi başarmaktadır.

Biyoklimatik Tente Nedir?

Biyoklimatik tenteler, verandanızı, güvertenizi veya açık alanınızı hava koşullarından korumak için tasarlanmış dış mekan yapılarıdır. İstediğiniz güneş veya gölge miktarını kontrol etmek için eğilebilen ayarlanabilir kanatlarla tasarlanan bioklimatik tenteler, dış mekanda sıcaklığın düzenlenmesini sağlar. Özellikle kafeterya, restoran, çay bahçeleri, evlerin teraslarında daha sıklıkla tercih edilmesinin nedeni de ayarlanabilir özelliğe sahip olmasıdır.

Dış mekanları daha konforlu ve kullanışlı hale getirmek için kullanılan bioklimatik tente modelleri, renk skalasının yüksek olmasından dolayı her yerde kolaylıkla kullanılabilir.

Bioklimatik Tente Avantajları Nelerdir?

Bioklimatik tente kullanmanın birçok yönden avantajı olduğunu söylememiz gerekir. Özellikle dış mekanların tasarımında mekana farklı bir boyut kazandırması başta olmak üzere birçok yönden avantajının olduğunu söyleyebiliriz.

Biyoklimatik tente kullanımının en çok göze çarpan avantajları şunlardır;

Sıcaklık Düzenlemesi: Ayarlanabilir kanatlara sahip oldukları için biyoklimatik tente kurulumu yapılan alanlarda sıcaklık düzenlenmesi sıcaklığa göre ayarlanabilmektedir. Otomatik tente modelleri, motorlu mekanizması sayesinde istenilen ölçüde açılıp kapanabilir.

Hava Koşullarına Karşı Koruma Sağlar: Biyoklimatik tente modelleri, yağmur, kar, dolu gibi olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklı malzemelerden üretildiği için kurulduğu alanları güvence altına almaya yardımcı olur.

Özelleştirilebilir Seçenekler: Bazı tente modellerinde renkler veya modeller standart olabiliyor. Ancak biyoklimatik tente modellerinde özelleştirilebilir seçenekler bulunduğu için kullanım alanına göre renkleri veya modellerinde farklılıklar yapılabilmektedir.

  Tente modellerinin kullanım alanları oldukça geniştir. Bioklimatik tenteler ise daha geniş kullanım alanlarına sahip tentelerdir.

  Biyoklimatik tenteler, konutlar ve ticari mülkler de dahil olmak üzere çeşitli ortamlarda kullanılabilir. İşte biyoklimatik tentelerin kullanıldığı yaygın alanlardan bazıları:

  Verandalar ve Güverteler: Biyoklimatik tenteler, güneşten, yağmurdan ve rüzgardan gölge ve koruma sağlamak için verandalara ve güvertelere monte edilebilir. Bu sayede hava koşullarından bağımsız olarak yıl boyunca kullanılabilecek bir açık hava yaşam alanı yaratılabilir.

  Restoranlar ve Kafeler: Biyoklimatik tenteler, açık oturma alanları olan restoranlar ve kafeler için idealdir. Müşteriler için gölge ve koruma sağlayarak yemeklerinin ve içeceklerinin tadını rahatça çıkarmalarına olanak tanır.

  Yüzme Havuzları: Biyoklimatik tenteler yüzme havuzlarına gölge ve koruma sağlamak amacı ile kullanılabilirler. Yüzme havuzlarında kullanıldıklarından suyun serin kalmasını ve buharlaşmanın önüne geçmesini sağlar. Buna ek olarak güneşin zararlı UV ışınlarına karşı da koruma sağlar.

  Teraslar ve Balkonlar: Biyoklimatik tenteler teras ve balkonlarda da yaygın olarak kullanılır. Güneşten ve yağmurdan gölge ve koruma sağlayarak bu alanları yıl boyunca daha konforlu ve kullanılabilir hale getirebilirler.

  Biyoklimatik Tente Fiyatları

  Biyoklimatik tenteler çeşitli şekil, boyut ve stillerde sunulur. Biyoklimatik bir tentenin fiyatı, tentenin boyutuna, malzemesine ve özelliklerine bağlı olacaktır. Ortalama olarak, biyoklimatik tente fiyatları 50.000-60000 TL aralıklarındadır. Ancak net bir fiyat söylemek mümkün değil.

  İstanbul otomatik tente olarak en uygun fiyatları sizlere sunuyoruz. Firmamızın çağrı merkezi iletişim bilgilerinden arayarak biyoklimatik tente fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  Biyoklimatik Tente Nereden Alınır?

  Tenteler, günümüzde yaşam alanlarının temel ihtiyaçları arasında yer alır. Özellikle işletmeler ve teraslı veya bahçeli evlerde daha sıklıkla kullanılırlar. Biyoklimatik tente modellerinin özellik ve avantaj açısından daha kapsamlı olması, son dönemlerde popüler bir hale gelmesini etkilemektedir.

  Biyoklimatik tente alanında İstanbul otomatik tente olarak sunduğumuz hizmetlerimizi, fiyat esnekliğini ve diğer avantajlarımızı değerlendirerek mekanlarınızda yeni bir alan oluşturmanın en uygun maliyetlerine ulaşabilirsiniz.

  Zamanında kurulum, kaliteli malzeme seçimi ve daha fazla ayrıcalık ile sizlere hizmet sunan firmamız ile iletişime geçmeden karar vermeyin.

  Bioklimatik tente ile ilgili merak ettiğiniz tüm konular hakkında bizimle iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  Mafsallı TenteKörüklü Tente
  Ürün Teklif Formu

   Ziyaretçi Yorumları

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   Whatsapp
   İstanbul Otomatik Tente
   İstanbul Otomatik Tente
   Merhaba!
   Size nasıl yardımcı olabiliriz?
   1