Elle Açılır Tente

Elle Açılır Tente

Elle açılır tente sistemleri, adından da anlaşılacağı üzere manuel tekniklere göre hazırlanmış bir sistemdir. Çoğunlukla dış mekânlarda kullanılan bu tipteki tente sistemi, modern sistemlerden uzak kalmaktadır.

Özel yazılımlara sahip tentelerin yanı sıra kendi açılıp kapanan ya da elektrikli tente sisteminden son derece uzak olan bu sistem, düşük bütçelere hitap etmektedir. Maliyetinin uygun olması ve zaman anlamında sıkıntısı olmayan şirket ya da kişilerin kullandığı bir çeşittir.

Bu kadar teknolojinin geliştiği bir devirde neden elle açılır tente sistemi seçilsin ki, düşüncesine kapılanlar elbette olacaktır. Elle açılır sistemin sağladığı avantajlar, onu tercih sebebi yapmaktadır. Elle açılabilen bu tente sistemlerinin özellikleri, avantajları ve kullanım alanları onu diğer sistemlerden ayıran etkenlerdendir.

Elle Açılır Tente Sistemleri Ne İşe Yarar?

Elle açılır tente sistemleri, sadece yağmur ya da güneşten korunmak adına kullanılmamaktadır. Dış mekânlarda ve hatta iç mekânlarda tasarım amacıyla dahi kullanılabilmektedir.

Ortama otantik bir hava katan tente modelleri, kullanım alanlarındaki amaçlarıyla da göze çarpmaktadır. Tasarım konusunda müşterilerin fikirleriyle harlanan güzel sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Öyle ki bazı noktalarda dekoratif amaçlı bile bu tentelerin kullanıldığını görebilmekteyiz.

Kendine özgü mekanizmasının yer alması ve bunun manuel yani el yardımıyla yapılıyor olması eski tarzı sürdürebilmeyi göstermektedir. Manuel sistemlerin her ne kadar eskide kalmış gibi görünüyor olsa da elektriklerin gittiği an bu sistemin ne kadar da doğru bir sistem olduğu ortaya çıkmaktadır.

Elle Açılır Tente Sistemleri Özellikleri Nelerdir?

Elle açılır tente özellikleri

Elle açılır tente sistemleri özellikleri ilk etapta basit gibi görünse de detaylı incelendiğinde ne kadar da özel farklılıkları olduğunu söyleyebiliriz. Özel olarak üretilen bu tente sistemlerinin kullanım alanlarına göre renk, genişlik ve yüksekliğini ayarlayabilmek mümkündür.

Pek çok mekânda görmeye alışkın olduğumuz manuel tente sisteminin özellikleri şu şekildedir:

 • Kurulumu ve montajı kolaydır.
 • Yağmur ve kar suyunu üzerinde tutmaz.
 • Brandanın rengi solmaz.
 • Brandanın kumaşının yıpranması zordur.
 • Sağlam bir yapıda tasarlanmaktadır.
 • Uzun yıllarca kullanılabilecek bir malzeme kalitesinde üretilmektedir.

Elle Açılır Tentenin Avantajları Nelerdir?

Bu tarz tente sistemlerinin özelliklerinin sunduğu avantajları da göz ardı edilememektedir. Manuel bir sistem olması, bu tente modelini geri plana atıyor olsa bile günümüzde halen tercih edilen modellerdendir.

 • Açık alanları isteğe göre kapatabilmek,
 • Rüzgâr, yağmur ve güneş gibi hava koşullarından korunmak,
 • Yaşam alanlarında konfor oluşturması,
 • Kişi ve eşyaları dış etkenlerden koruması,
 • Uzun ömürlü olması ve elle açılır olması ile cep yandaşıdır.

Elle Açılır Tente Sistemleri Modelleri

Elle açılır tente modelleri

Elle açılır tente sistemleri için model seçilirken tentenin kullanım alanları dikkate alınmaktadır. Kapsama alanı boyutlara bağlı olarak çeşitli açılır kapanır tente modelleri bulunmaktadır.

Açılır tente modelleri; mafsallı, motorlu, kasetli ve gölgelik tenteler olarak gruplanmaktadır. Bu gruptaki modellerin elle açılabiliyor olması da ayrı bir çeşit olarak sayılabilmektedir. Sonuç itibariyle en çok gölgelendirme amacıyla kullanılan tentelerin elle açılır olması, kullanım alanlarını da kısıtlayabilmektedir.

Elle Açılır Tente Sistemleri Kurulumu Nasıl Yapılmaktadır?

Elle açılır tente sistemleri için öncelikle uygulanacak alanın incelenmesi yapılır. Burada ne şekilde ve hangi ölçüde bir tente kullanılacağı kararı alınır. Ardından işe koyulur ve firmalar ile bir trafik sağlanır.

Branda ve iskelet sisteminin hazırlanmasının ardından uygulanacak alanla tente birleştirilir. Kurulum esnasında deneyimli ustalar öncelikle iskeleti monte etmektedir. Sabit ve dış etkenlere karşı direnç oluşturacak şekilde tente sistemi hazırlanır. Hemen ardından ise ilk deneme yapılır ve kullanıcılarına hayırlı olsun denilir.

Elle Açılır Tente Sistemlerinin Kullanım Alanları Nerelerdir?

Son derece geniş bir kullanım alanı yelpazesine sahip olan elle açılabilen tente sistemlerinin kullanıldığı alanlar;

 • Market, manav ve kasap gibi dükkânlar,
 • Restoran ve kafelerde,
 • Balkon ve teras gibi yerlerde,
 • Karavan ve araçlara sabitlenen tente sistemleridir.

Elle Açılır Tente Fiyatları

Elle açılır tente fiyatları

Elle açılır tente sistemleri uygun bir seçenek olması nedeniyle sıklıkla tercih edilen çeşitlerdendir. Mafsallı tente ve kumaş çeşitliliği bu fiyatların belirlenmesinde en önemli nedenlerdendir.

Malzeme kalitesi ve tente ölçüsü ile şekillenen fiyatlandırmalara el yordamıyla açılan tente olması bu konuda yardımcı olmaktadır. Seçilen kumaşların su tutmaz ve alev almaz olması ile birlikte iskelet sisteminde kullanılan yapı da fiyatı etkilemektedir.

Elle açılır tente fiyatları ne kadar?

Elle açılır tente fiyatları metresi 3.000 TL. olarak hesaplanmaktadır. Motorlu ve motorsuz olarak fiyatlar değişiklik göstermektedir.

938
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
İstanbul Otomatik Tente
İstanbul Otomatik Tente
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1